PIC12F635-I/MF
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC12F635-I/MF
Pacchetto:
8-DFN-S (6x5)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN-S
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 5
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN-S (6x5)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 12F
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V