Casa / Microcontrollers / PIC12LF1501-E/MC
minImg
PIC12LF1501-E/MC
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC12LF1501-E/MC
Pacchetto:
8-DFN (2x3)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (2x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V