Casa / Microcontrollers / PIC16C57CT-20E/SS
minImg
PIC16C57CT-20E/SS
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16C57CT-20E/SS
Pacchetto:
28-SSOP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 72 x 8
Number of I/O 20
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SSOP
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3KB (2K x 12)
Data Converters -
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V