PIC16C64A-10/PT
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16C64A-10/PT
Pacchetto:
44-TQFP (10x10)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 10MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Series PIC® 16C
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V