PIC16C77-10/P
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16C77-10/P
Pacchetto:
40-PDIP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP
In magazzino : 5
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 10MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 368 x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 40-PDIP
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters A/D 8x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V