Casa / Microcontrollers / PIC16CE623T-30/SO
minImg
PIC16CE623T-30/SO
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16CE623T-30/SO
Pacchetto:
18-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 30MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 96 x 8
Number of I/O 13
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 18-SOIC
Oscillator Type External
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16C
Package / Case 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 896B (512 x 14)
Data Converters -
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V