PIC16F1512-E/MV
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16F1512-E/MV
Pacchetto:
28-UQFN (4x4)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-UQFN (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 17x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V