Casa / Microcontrollers / PIC16F18875-I/PT
minImg
PIC16F18875-I/PT
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16F18875-I/PT
Pacchetto:
44-TQFP (10x10)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP
In magazzino : 18
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters A/D 35x10b; D/A 1x5b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V