PIC16F57-I/P
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16F57-I/P
Pacchetto:
28-PDIP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 3KB FLASH 28DIP
In magazzino : 6037
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 72 x 8
Number of I/O 20
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 28-PDIP
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 16F
Package / Case 28-DIP (0.600", 15.24mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3KB (2K x 12)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V