PIC16F677-I/P
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16F677-I/P
Pacchetto:
20-PDIP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20DIP
In magazzino : 1691
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 18
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 20-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 12x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V