Casa / Microcontrollers / PIC16F84A-04I/SO
minImg
PIC16F84A-04I/SO
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16F84A-04I/SO
Pacchetto:
18-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 4MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 68 x 8
Number of I/O 13
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 18-SOIC
Oscillator Type External
EEPROM Size 64 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 5.5V