Casa / Microcontrollers / PIC16LF19185-E/PT
minImg
PIC16LF19185-E/PT
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16LF19185-E/PT
Pacchetto:
48-TQFP (7x7)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 48TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 43
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 48-TQFP (7x7)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 48-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters A/D 39x12b; D/A 1x5b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V