Casa / Microcontrollers / PIC16LF1933-I/ML
minImg
PIC16LF1933-I/ML
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16LF1933-I/ML
Pacchetto:
28-QFN (6x6)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-QFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Data Converters A/D 11x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V