Casa / Microcontrollers / PIC16LF722A-I/ML
minImg
PIC16LF722A-I/ML
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16LF722A-I/ML
Pacchetto:
28-QFN (6x6)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-QFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 11x8b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V