Casa / Microcontrollers / PIC16LF874A-I/ML
minImg
PIC16LF874A-I/ML
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC16LF874A-I/ML
Pacchetto:
44-QFN (8x8)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN
Core Processor PIC
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 192 x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Oscillator Type External
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V