PIC17C43-16E/P
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC17C43-16E/P
Pacchetto:
40-PDIP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 8KB OTP 40DIP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 454 x 8
Number of I/O 33
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 40-PDIP
Series PIC® 17C
Package / Case 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 6V