Casa / Microcontrollers / PIC18F15Q40-E/SO
minImg
PIC18F15Q40-E/SO
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F15Q40-E/SO
Pacchetto:
20-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 20SOIC
In magazzino : 646
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 18
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 20-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 7x12b; D/A 2x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V