PIC18F2550-I/SO
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F2550-I/SO
Pacchetto:
28-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
In magazzino : 7230
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 48MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 24
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 10x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V