Casa / Microcontrollers / PIC18F26K80-E/MM
minImg
PIC18F26K80-E/MM
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F26K80-E/MM
Pacchetto:
28-QFN-S (6x6)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFN
In magazzino : 284
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.6K x 8
Number of I/O 24
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-QFN-S (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Data Converters A/D 8x12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V