Casa / Microcontrollers / PIC18F27Q84-E/SS
minImg
PIC18F27Q84-E/SS
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F27Q84-E/SS
Pacchetto:
28-SSOP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SSOP
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (64K x 16)
Data Converters A/D 24x12b; D/A 1x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V