Casa / Microcontrollers / PIC18F4458T-I/ML
minImg
PIC18F4458T-I/ML
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F4458T-I/ML
Pacchetto:
44-QFN (8x8)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44QFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 48MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 35
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 24KB (12K x 16)
Data Converters A/D 13x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V