PIC18F458-I/L
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F458-I/L
Pacchetto:
44-PLCC (16.59x16.59)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1.5K x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-PLCC (16.59x16.59)
Oscillator Type External
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V