PIC18F4585-I/P
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F4585-I/P
Pacchetto:
40-PDIP
Descrizione:
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 40DIP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.25K x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 40-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 48KB (24K x 16)
Data Converters A/D 11x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V