PIC18F4682-I/PT
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F4682-I/PT
Pacchetto:
44-TQFP (10x10)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 80KB FLASH 44TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.25K x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 80KB (40K x 16)
Data Converters A/D 11x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V