Casa / Microcontrollers / PIC18F56Q43-E/6LX
minImg
PIC18F56Q43-E/6LX
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18F56Q43-E/6LX
Pacchetto:
48-VQFN (6x6)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48VQFN
In magazzino : 724
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 44
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 48-VQFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18F
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters A/D 43x12b; D/A 1x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V