Casa / Microcontrollers / PIC18LF24K42-E/ML
minImg
PIC18LF24K42-E/ML
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18LF24K42-E/ML
Pacchetto:
28-QFN (6x6)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-QFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Data Converters A/D 24x12b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V