Casa / Microcontrollers / PIC18LF2525-I/SO
minImg
PIC18LF2525-I/SO
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC18LF2525-I/SO
Pacchetto:
28-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 28SOIC
Core Processor PIC
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.8K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 48KB (24K x 16)
Data Converters A/D 10x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V