Casa / Microcontrollers / PIC24FJ128GL302-E/SO
minImg
PIC24FJ128GL302-E/SO
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC24FJ128GL302-E/SO
Pacchetto:
28-SOIC
Descrizione:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SOIC
In magazzino : 50
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 21
Peripherals DMA, LCD, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SOIC
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, PIC® 24F
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 9x10/12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V