Casa / Microcontrollers / PIC24FJ128GU408-E/PT
minImg
PIC24FJ128GU408-E/PT
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC24FJ128GU408-E/PT
Pacchetto:
80-TQFP (12x12)
Descrizione:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Peripherals DMA, LCD, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 80-TQFP (12x12)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, PIC® 24F
Package / Case 80-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 24x10/12b; D/A 1x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V