Casa / Microcontrollers / PIC24FV08KM204-E/PT
minImg
PIC24FV08KM204-E/PT
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC24FV08KM204-E/PT
Pacchetto:
44-TQFP (10x10)
Descrizione:
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 44TQFP
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 44-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (2.75K x 24)
Data Converters A/D 22x10b/12b; D/A 2x8b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V