Casa / Microcontrollers / PIC32MM0032GPL020-E/ML
minImg
PIC32MM0032GPL020-E/ML
Microchip Technology
Prodotto No:
PIC32MM0032GPL020-E/ML
Pacchetto:
20-QFN (4x4)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 20QFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor MIPS32® microAptiv™
Speed 25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 16
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 20-QFN (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 32MM
Package / Case 20-VFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Microchip Technology
Connectivity IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 11x10/12b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V