PJA600F-48-V
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
PJA600F-48-V
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 600W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 4.72" W x 2.40" H (214.9mm x 119.9mm x 61.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series PJA (600W)
Power (Watts) 600W