PKG.2K.326.CLLC85Z
LEMO
Prodotto No:
PKG.2K.326.CLLC85Z
Produttore:
LEMO
Descrizione:
LKR KEYG 26C CHR 8.5MM C BR
Guida per l'utente
Cable Opening 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 2A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 326
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C