PL2W391MND2548Y
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
PL2W391MND2548Y
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
In magazzino : 180
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series PL
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.288 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 390 µF