PLF1E560MDO2TD
Nichicon
Prodotto No:
PLF1E560MDO2TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 56UF 20% 25V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm
Ratings -
Series PLF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.8 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 56 µF