PLT0805Z2401LBTS
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
PLT0805Z2401LBTS
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES SMD 2.4K OHM 0.01% 1/4W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 2.4 kOhms
Series PLT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W