PLV1E271MDL1TD
Nichicon
Prodotto No:
PLV1E271MDL1TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 25V T/H
In magazzino : 889
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Ratings -
Series PLV
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF