PM0805G-2R2J
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM0805G-2R2J
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 30MA 650MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 30 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series PM0805G
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 50MHz