PM1008-R56K
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM1008-R56K
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1008 (2520 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 560NH 400MA 1.33OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 45 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.33Ohm
Inductance 560 nH
Series PM1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 415MHz