PM105-271K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM105-271K-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 270UH 570MA 970MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 12 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 970mOhm
Inductance 270 µH
Series PM105
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3.5MHz