PM105S-470M
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM105S-470M
Descrizione:
FIXED IND 47UH 1.17A 180MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.17 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 47 µH
Series PM105S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz