PM1210-1R2J-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM1210-1R2J-RC
Descrizione:
FIXED IND 1.2UH 215MA 750MOHM SM
In magazzino : 5786
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 215 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series PM1210
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz