PM125S-220M
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM125S-220M
Descrizione:
FIXED IND 22UH 2.2A 70 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.04A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 22 µH
Series PM125S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz