PM1608-150M-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM1608-150M-RC
Descrizione:
FIXED IND 15UH 1A 230 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 17 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 15 µH
Series PM1608
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz