PM1812-121J
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM1812-121J
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1812
Descrizione:
FIXED IND 120UH 110MA 8 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8Ohm Max
Inductance 120 µH
Series PM1812
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 6MHz