PM20-1R8K
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM20-1R8K
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1210
Descrizione:
FIXED IND 1.8UH 350MA 900MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 28 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 1.8 µH
Series PM20
Type Molded
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz