PM2110-100K
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM2110-100K
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 10UH 11.7A 7 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.570" (14.48mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 11.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.201" L x 1.000" W (30.50mm x 25.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7mOhm Max
Inductance 10 µH