PM32-220M-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM32-220M-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 22UH 520MA 660MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 23 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 660mOhm Max
Inductance 22 µH
Series PM32
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz