PM3602-250-B-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM3602-250-B-RC
Descrizione:
INDUCT ARRAY 2 COIL 250UH SMD
Guida per l'utente
DC Resistance (DCR) - Parallel 1.19Ohm Max
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.452" L x 0.354" W (11.48mm x 8.99mm)
Product Status Obsolete
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 4.76Ohm Max
Inductance - Connected In Series 1 mH
Ratings -
Series PM3600
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 170 mA
Current Rating - Parallel 330 mA
Mfr Bourns Inc.
Height 0.225" (5.72mm)
Package Bulk
Inductance - Connected In Parallel 250 µH