PM3604-10-B-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM3604-10-B-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
Guida per l'utente
DC Resistance (DCR) - Parallel 28mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
Product Status Obsolete
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 110mOhm Max
Inductance - Connected In Series 40 µH
Ratings -
Series PM3600
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1.35 A
Current Rating - Parallel 2.7 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.265" (6.73mm)
Package Bulk
Inductance - Connected In Parallel 10 µH